Україна, м. Київ та Київська область 

Газовий котел – як правильно вибрати?

На сучасному ринку опалювальні котли представлені величезним видовим розмаїттям. Є агрегати, що працюють на солярці, дровах, вугіллі, електриці, газі та інших видах палива.

На особливу увагу заслуговують газові опалювальні котли. Вибираючи таке обладнання, слід знати ряд нюансів:

1) потужність;

2) регулювання тепла;
3) нагрівання води;
4) спосіб монтажу;
5) підключення до електромережі;
6) наявність димоходу.

Потужність – це один з основних параметрів газових котлів. Вказується вона, як правило, в кіловатах. Щоб підібрати оптимальний за потужністю газовий котел, слід керуватися одним правилом: на 10 м площі приміщення має припадати 1 кВт потужності агрегату. Наприклад, якщо загальна площа приміщення, що обігрівається простору становить 100 м, отже, знадобиться газовий котел потужністю 10 кВт.

Варіанти потужності

За варіанту регулювання потужності розрізняють кілька типів газових котлів:

1) одноступінчасті – передбачений лише один рівень потужності;
2) двоступеневі – регулювання потужності здійснюється двома рівнями;
3) з модуляцією – припускають плавне регулювання потужності.

Одноступінчаті котли споживають всю свою потужність. Вигідно це, однак, тільки в зимовий період, тому кращим буде вибір двоступеневого або з модуляцією агрегату.

Нагрівання води газовими котлами може здійснюватися як в одному, так і в двох контурах. Отже, розрізняють одноконтурні та двоконтурні агрегати. Перші відповідають тільки за обігрів приміщень, а другі – ще і за подачу гарячої води. Потужність двоконтурних газових котлів може становити 25-35 кВт.
Залежно від способу монтажу розрізняють підлогові і настінні газові котли.

Традиційні для підлоги агрегати за багато десятиліть не зазнали значних змін. Настінні котли з’явилися відносно недавно. Представляють вони свого роду міні-котельні. Компактний корпус агрегату вміщує в собі термометр, розширювальний бак, систему забезпечення безпечної роботи устаткування, манометр, пальник, теплообмінник і інші пристрої. Стаціонарні котли в порівнянні з їх настінними аналогами більш прості, практичні і дешеві.

Види котлів

Є газові котли, які можуть підключатися або не підключати до електромережі. У разі наявності автоматики агрегат є залежним від електропостачання. Велика частина сучасних зарубіжних теплогенераторів взагалі не працює без «підживлення» електрикою. З огляду на це, краще купувати газовий котел, який не потребує підключення до електромережі.

Димар – це обов’язковий елемент для експлуатації газового котла. Відпрацьовані гази за допомогою вентилятора виводяться назовні по внутрішній трубі димоходу, в той час як свіже повітря надходить в приміщення по зовнішній трубі агрегату. Саме так повинна здійснюватися експлуатація газового котла.