Україна, м. Київ та Київська область 

Поширені несправності газових котлів та їх ремонт

  У разі експлуатації газових котлів для опалення та підігріву води власники квартир та будинків можуть зіткнутися з різними несправностями обладнання. Найчастіше причинами поломок є помилки під час монтажу, неправильне обслуговування, відсутність профілактичних робіт. У нашій статті ми поговоримо про найпоширеніші несправності та їх причини.

  Отже, найчастіше власники стикаються з такими неполадками, як:

  – загасання котла після запалювання;
  – протікання теплоносія;
  – утворення кіптяви;
  – Поява сажі на стінках камери згоряння;
  – шум насоса;
  – відсутність підпалу тощо.

  Швидке загасання газового котла після запалювання може бути викликано декількома причинами: занадто слабкою або сильною тягою, несправністю датчиків тяги, поганим контактом термопари. Визначити проблеми газового котла можна самостійно. Якщо повторне включення не дало позитивного результату, краще скористатися допомогою фахівців. Вони швидко виявляють несправність і при необхідності допоможуть з вибором необхідних запчастин для газового котла.

  Якщо ви зіткнулися з утворенням кіптяви та появою на стінках камери згоряння сажі, відрегулюйте об’єм повітря, що всмоктується пальником. Для 1 м3 потрібно приблизно 10 м3 повітря. Утворені кіптява і сажа можуть стати причиною інших несправностей.

  Найчастіше власники стикаються з такою проблемою, як повне вимкнення функції нагрівання води. Причиною можуть стати поломка триходового клапана, збій налаштувань, утворення накипу або виходу з ладу датчиків температури. Перед покупкою опалювальної техніки фахівці рекомендують переконатися у її якості та надійності.

  Ще однією несправністю є шум газового котла, причиною якого може стати утворення товстого шару накипу на внутрішніх стінках теплообмінника, здатного в подальшому призвести до появи нориці та витоку теплоносія. Утворювати шум можуть і форсунки. Неприємний звук свідчить про наявність у газопроводі повітря.

  Щоб опалювальне обладнання тривало тривалий час без необхідності ремонту, слід приділяти особливу увагу профілактичним роботам. Однак, якщо поломка все ж таки трапилася, довірте діагностику та ремонт професіоналам.