Найбільш поширеною операцією при модернізації опалювальної системи є заміна котла. У зв’язку з великою кількістю можливих випадків, це питання складне. Проте, можна виділити кілька закономірностей, які слід мати на увазі.
Заміна котла на котел із закритою камерою згоряння
Якщо мова йде про газовому котлі у ванній кімнаті або кухні, то це здається очевидним. Новий повинен бути не більше старого, бажано також мати однакову схему з’єднання, так як якщо він відрізняється, то може принести шкоду приміщенню. Тому перед покупкою нового пристрою обов’язково проконсультуйтеся з монтажником (сантехніком).
В установках, створених близько десятка років тому, дуже часто зустрічаються котли з закритою камерою згоряння, тобто ті, які забирають повітря з приміщення, в якому вони були встановлені. Ремонт такої установки завжди повинен бути пов’язаний із заміною котла на котел із закритою камерою згоряння, тобто котлом, що поглинає повітря зовні будівлі (або за допомогою воздуховода типу “димар” в трубі, яка може бути створена в існуючому димоході, або за допомогою окремого витяжного каналу, який ми проводимо, наприклад, через стіну).
Це краще з двох причин. Це не тільки значно покращує умови роботи котла, який більше не повинен терпіти, наприклад, кухонні випаровування (і тим самим подовжує термін його служби!), А й усуває явище всмоктування холодного повітря в приміщення (якщо хтось навіть засмітили ганчіркою отвір подачі повітря на кухні, котел і повітря буде відсмоктати, навіть якщо він не буде працювати через вентиляційну трубу).
Вибір газового котла в реконструйованій установці
Газовий конденсаційний котел – це, як правило, невеликий прилад. Крім того, вона має закриту камеру згоряння і не вимагає котельні, тому її можна повісити, наприклад, в підсобному приміщенні або навіть на кухні.
Зараз все ще можна придбати традиційні конденсаційні пристрої, але варто пам’ятати, що в будь-якому випадку, конденсаційний котел буде більш вигідним в довгостроковій перспективі.
Навіть у випадку традиційних високотемпературних радіаторних систем, вони будуть мати більш високу ефективність в рік, ніж класичні радіатори. Це пов’язано з тим, що максимальну потребу в теплі ми задовольняємо тільки при сильних морозах, тобто зазвичай 2-3 тижні в році. Протягом часу, що залишився котел буде працювати в умовах конденсації, тому він буде споживати менше газу.
Різниця в ціні між традиційними і конденсаційними котлами вже сьогодні настільки мала, що великі витрати повинні окупитися через 3-4 роки, тобто в набагато коротші терміни, ніж термін служби обладнання.
Вищевказані зауваження відносяться і до ситуації, коли ми замінюємо котел, встановлений в окремій котельні, на новий, хоча зазвичай у нас набагато більше свободи при модифікації сполук. У нинішній дійсності, досить часто сучасний підвісний котел замінює старий, що стоїть на ногах.
Не залишайте старий котел у відремонтованій установці
Ну, я настійно закликаю вас паралельно підключити сучасний пристрій (воно вимагає тільки використання дешевих лічильників води) до старого котла, якщо це технічно ефективно, якщо це можливо (в окремій котельні з ним немає великих проблем). Завдяки цьому, у разі виходу з ладу нового котла, ми зможемо запустити старий і спокійно дочекатися прибуття сервісного фахівця. За часів морозів це буде неоціненним перевагою такої модернізованої котельні.
Якщо новий котел встановлений в стару опалювальну систему, стандартний фільтр, вбудований в зворотну трубу центрального опалення, може виявитися недостатнім для захисту котла від опадів, і може засмітитися навіть при розморожуванні і промиванні опалювальної системи (що завжди обов’язково в такій ситуації!).
Щоб уникнути проблем слід використовувати так званий очищувач. Ще кращим рішенням є установка гідравлічної муфти між котлом і установкою, навіть якщо це не є необхідним для належного функціонування опалювальних контурів.
Гідравлічна муфта дозволяє комбінувати кілька джерел тепла та опалювальних контурів, але не тільки. Не менш важливою є можливість централізованої вентиляції та продувки всієї системи. При установці муфти між новим котлом і старою системою зазвичай вдається уникнути проблем з забрудненням нової установки.
Потім зчеплення діє як дуже ефективний деемульгатор (зрозуміло, не забудьте періодично видаляти накопичений осад). Зазвичай це кращий варіант, ніж використання теплообмінника, який повністю відокремлює котел від старої установки, тому що якщо він сильно забруднений, теплообмінник швидко засмітиться.
У будь-якому випадку, установці нового котла в стару систему має передувати його ретельне розморожування і промивка.
Ми настійно рекомендуємо звертатися до наших фахівців з ремонту та встановлення газових котлів та не виконувати заміну самостійно!