Ремонт системи опалення пов’язаний із високими витратами. Якщо стара система більше не працює, деякі домовласники хочуть купити старий масляний котел. Це спочатку заощаджує гроші, але має деякі недоліки порівняно з новими технологіями.
Навіщо купувати вживаний масляний обігрівач?
Багатьом вітчизняним системам опалення вже понад 20 років. Вони споживають більше енергії, ніж потрібно, і часто працюють ненадійно. Якщо технологія не працює, потрібні швидкі дії. Однак, хоча новий бойлер коштує великих грошей, деякі домовласники хочуть купити старий котел на відпрацьованому маслі. Він дешевий і заощаджує багато грошей у порівнянні з новим теплогенератором. Принаймні так здається.
Недоліки
Практика часто буває різною. Тому що, коли домовласники купують старий котел, немає жодної гарантії. Стан системи опалення складно оцінити, а витрати на опалення значно вищі, ніж у нової.
Відсутність гарантії може призвести до високих витрат
Як і у випадку з автомобілем, стан котла складно оцінити. Якщо немає гарантії, регулярне пошкодження може призвести до виникнення глибоких дірок у гаманці. Запасні частини не завжди є в наявності та зазвичай дорогі. До цього додаються витрати на установника, якому необхідно швидко усувати проблеми, особливо у опалювальний сезон.
Також слід враховувати, що старі теплогенератори мають менший термін служби. Порівняно з новою системою, яка зазвичай надійно працює понад 15 років, старі часто доводиться замінювати за п’ять-десять років. І останнє, але не менш важливе: багато майстрів відмовляються від установки застарілої техніки.
Купівля вживаного котла на відпрацьованому маслі призводить до високих витрат на опалення
За останні кілька років опалювальна техніка набула дуже сильного розвитку. У той час як старі котли з постійною температурою без управління завжди забезпечують однакову потужність, нові системи теплотворної здатності відправляють цінне тепло через димохід. З іншого боку, сучасні конденсаційні котли використовують навіть приховану енергію димових газів і можуть використовувати майже 100 відсотків використовуваної сировини. Якщо домовласники вирішать купити старий котел, вони не отримають вигоди від цієї економії. Натомість вони рік у рік витрачають надмірно великі суми грошей. На думку багатьох експертів, при покупці споживачами старого казана додаткові витрати становлять від 10 до 30 відсотків.
Якщо домовласники мають намір купити старий котел, їм слід мати на увазі, що продавці не продають пристрої без причини. Наприклад, вони продають стару техніку, тому що вона більше не працює надійно, запасних частин мало або витрати на опалення занадто високі.
Альтернатива тут – новий котел. Зазвичай він забезпечує високий рівень ефективності та гарантію, яка покриває дорогі пошкодження у перші кілька років. Крім витрат на опалення, які можуть бути на 30% вищими при використанні старих систем, домовласникам часто доводиться купувати два котли, які використовуються протягом усього терміну служби нового теплогенератора. Крім того, для нових систем передбачено високі субсидії. Додаткові витрати окупляться приблизно за десять років.
Для економії коштів домовласники іноді вибирають старий котел на відпрацьованому маслі. В той час, як низькі ціни ваблять, більш пильний погляд відкриває зовсім іншу картину. Дорогий ремонт, більш короткий термін служби та вищі витрати на опалення означають, що споживачі платять ще більше за стару технологію.